Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne dwa miasta z Warmii i Mazur dołączyły do sieci Cittaslow

Fot. M. Wiśniewska

Morąg został 271. miastem w Cittaslow – międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia. Jej idea polega na maksymalnym wykorzystywaniu takich walorów jak atrakcyjne położenie, krajobraz, przyroda i dziedzictwo kulturowe.

Starania Morąga o dołączenie trwały od lutego 2019 roku.

Jesteśmy po spotkaniu on-line z komitetem organizacyjnym International Cittaslow, gdzie mieliśmy wystąpienie, a następnie oficjalnie przyznano nam certyfikat potwierdzający dołączenie do sieci

– mówi Leszek Biernacki, zastępca burmistrza Morąga.

Oprócz Morąga do sieci zostały dziś włączono mazurskie Szczytno, Yingpan w Chinach, Belluno we Włoszech oraz Izmir w Turcji.

Korzyścią z przystąpienia do Cittaslow jest możliwość ubiegania się o środki na min. odtworzenie zabytków oraz pielęgnowanie lokalnej wytwórczości. Burmistrz Szczytna, Krzysztof Mańkowski stawia także na możliwość rozwoju turystyki.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem do Sieci Miast Dobrego Życia należą m.in. Dobre Miasto, Braniewo, Gołdap i Olecko. A pierwszym miastem w Polsce, które przystąpiło do tej inicjatywy, był Reszel.

Do sieci należy ponad 270 miejscowości w 30 krajach.

Panorama Szczytna, fot. K. Pakulnicki

Autor: M. Wiśniewska/B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cittaslow, morąg
Kolejne miasto dołączyło do polskiej sieci Cittaslow

Szczytno dołącza do grona trzydziestu jeden miast w polskiej sieci Cittaslow. Dziś po dwóch latach starań certyfikat potwierdzający przyjęcie Szczytna do Sieci Miast Dobrego Życia odbierze...

Zamknij
RadioOlsztynTV