Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne bestialskie zabójstwo psa. Mężczyzna zrobił to dla 10 złotych

fot. KWP

 

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi, który działając na prośbę swojego 63-letniego sąsiada, pomógł mu uśmiercić psa. Za wyświadczoną przysługę 30-latek dostał od właściciela czworonoga 10 złotych na przysłowiowe … piwo.

Policjanci o sprawie dowiedzieli się dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Zatrzymany 63-latek tłumaczył się tym, że pies w ostatnim czasie nie chciał jeść i zrobił się bardzo agresywny. Ponadto parę dni wcześniej pies miał ugryźć jego żonę. Mężczyzna obawiał się, że może być on zarażony wścieklizną więc postanowił się go pozbyć i zakopać w lesie. Na pytanie kiedy ostatnio szczepił swojego czworonoga stwierdził, że nie pamięta.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 63-latka, który noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Śledczy ustalają czy uśmiercone zwierzę, faktycznie mogło być zarażone wścieklizną.

30-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi za zabicie psa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 63-latek odpowie karnie za nakłonienie do popełnienia przestępstwa, o którym mowa w ustawie o ochronie zwierząt.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

(KWP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, alkohol, Rozogi, KWP
Opiekunka szkolnego autobusu z promilami. 54-letnia kobieta może stracić pracę

Nietrzeźwa kobieta opiekowała się młodzieżą w autobusie dowożącym uczniów do gimnazjum w Piszu. Autobusem jechało 10 dzieci, które oddano pod opiekę dyrektora szkoły. Wszystko wyszło na...

Zamknij
RadioOlsztynTV