Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny dzień na drogach Warmii i Mazur

Policja na miejscy wypadku drogowego, fot. KWP

Na drogach Warmii i Mazur doszło do trzech śmiertelnych wypadków.

Po południu na dwupasmowym odcinku krajowej 16 między Biskupcem a Mrągowem koło Borek Wielkich, daewoo tico wjechało pod prąd i zderzyło się czołowo z Fordem Mondeo. Nie żyje 81-letni mieszkaniec Mrągowa, który kierował tico, a 4 osoby jadące fordem nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jeden pas jezdni w kierunku Olsztyna jest tam zablokowany.

Śmierć poniosła również pasażerka forda focusa, który po 12:00 na lokalnej drodze Rogiedle – Świątki uderzył w drzewo. Kierująca nim kobieta i 3-letnie dziecko w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Wcześniejsze wypadki w warmińsko-mazurskiem.

Przed 14, na krajowej 59 między Giżyckiem a Mrągowem, na 26 kilometrze w okolicy Wejdyk zderzyły się dwa samochody osobowe. Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał.

W Wawrowicach w gminie Kurzętnik vw golf, którym jechała rodzina z dwojgiem dzieci uderzył w drzewo. Do szpitala zabrana została matka i dzieci w wieku 6 i 8 lat. kierowca był trzeźwy.

Ponad półtora promila alkoholu miał natomiast kierowca forda mondeo, który uderzył w drzewo w Pieckowie koło Kętrzyna. Mężczyzna jechał sam. Trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje będzie przesłuchany.

W nocy wydarzyły się w regionie dwa wypadki, w których jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. Tragiczne zdarzenie było w Nidzicy na ul. Kolejowej, która jest trasą wylotową z miasta. Kierujący samochodem osobowym 24-latek wjechał w drzewo. Siła uderzenia wyrzuciła kierowcę na zewnątrz auta. Mężczyzna nie przeżył.

W okolicach Działdowa natomiast dachował fiat punto. Kierowca został zabrany do szpitala.

Warunki na drogach w regionie są trudne. Jest deszczowo i wieje dość silny wiatr, który po południu, w północnej części województwa może osiągać prędkość 75 km/h.

(kan/mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Kościół rzymskokatolicki obchodzi uroczystość pierwszego męczennika - świętego Szczepana. Dawniej na Warmii ten dzień spędzano nie tylko z rodziną, ale i z przyjaciółmi. Nie wolno było...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV