Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca, który spowodował wypadek na jeziorze, usłyszał zarzuty

Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał kierowca, który w miniony weekend spowodował wypadek na jeziorze Wałpusz niedaleko Starych Kiejkut – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn Artur Choroszewski prokurator rejonowy w Szczytnie. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Mężczyzna w minioną niedzielę (29 stycznia) jeździł po zamarzniętym zbiorniku i uderzył w drzewo. W samochodzie było czworo pasażerów – zginął 37-latek, a 12-letni chłopiec ze złamanym kręgosłupem w ciężkim stanie trafił do szpitala. Poszkodowana została również 19-latka, która jest już w domu.

Zakończyła się również sekcja zwłok 37-latka. Biegli uznali, że przyczyną śmierci były rozległe obrażenia głowy.

Sprawca wypadku zapłacił 5 tysięcy złotych i wyszedł na wolność. Mężczyzna nie może kontaktować się ze świadkami zdarzenia i ma zakaz opuszczaniu kraju. 41-latek nie straci prawa jazdy, bo według ustawy to nie był wypadek drogowy – na jeziorze przecież nie odbywa się ruch.

Auto rozbiło się o drzewo. fot. KMP Szczytno

 

 

(kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Stare Kiejkuty, Jezioro Wałpusz
Jaki zarzut usłyszy kierowca za tragiczny wypadek na jeziorze?

Za nieumyślne spowodowanie śmierci może odpowiedzieć kierowca BMW, który wczoraj (29.01) na jeziorze Wałpusz niedaleko Starych Kiejkut spowodował wypadek, w którym zginęła jedna osoba, a dwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV