Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeszcze w lipcu Olsztyn dołączy do europejskich miast wydających bezpłatne przewodniki Use-it

Olsztyn ma swoją mapę use-it

Mapa Use-it  jest częścią międzynarodowej sieci map-przewodników, do której należą mniejsze i większe miasta europejskie, m.in. Praga, Graz, Cordoba, Oslo czy Bruksela. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Przewodniki Use-it są tworzone zgodnie z ideą „od młodych dla młodych” i mają pokazać turystom zwiedzane miasto tak, by przez czas pobytu czuli się jak jego mieszkańcy. Na mapie oprócz zabytków i typowych miejsc do zwiedzania znalazły się również szczególnie wyróżniające się restauracje, kawiarnie i puby, będące ulubionymi i polecanymi przez samych mieszkańców miejscami. Nie zabraknie w niej również proponowanych tras spacerowych, rubryki z poradami językowymi i obyczajowymi oraz opisami cyklicznych wydarzeń i produktów regionalnych.

Mapa zostanie wydana w jeszcze w tym miesiącu. Będzie zupełnie niekomercyjna, darmowa i dostępna w innych miastach sieci, lokalnie w punktach informacji turystycznej i większości olsztyńskich lokali oraz w formie aplikacji mobilnej.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, mapa, przewodnik
Olsztyn wyda 200 tysięcy złotych na darmowe szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom

Dwu i trzyletnie dzieci z Olsztyna mogą być za darmo zaszczepione przeciwko pneumokokom. Trwa program szczepień przeciwko tym bardzo groźnym bakteriom. Pneumokoki mogą zaatakować każdego i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV