Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Kiełbik ponownie powołany na dyrektora Instytutu Północnego w Olsztynie

Jerzy Kiełbik z nominacją na dyrektora Instytutu Północnego

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ponownie powołał Jerzego Kiełbika na dyrektora Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Jak przekazano w komunikacie, 5-letnia kadencja dr Jerzego Kiełbika rozpocznie się w środę 31 maja. Historyk od wielu lat jest związany z Instytutem Północnym im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

W latach 2016-2019 dr Jerzy Kiełbik pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Badań Naukowych im. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Po jego przekształceniu w Instytut Północny, które nastąpiło z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i uratowało cenny dorobek instytucji, został powołany na stanowisko dyrektora Instytutu. Jako dyrektor Instytutu Północnego dr Jerzy Kiełbik rozpoczął realizację wielu projektów kulturalnych i naukowych, w tym digitalizację i opracowanie cennych zbiorów tamtejszej biblioteki. Za jego kadencji rozpoczął się również remont budynku Instytutu – dawnego Domu Polskiego w Olsztynie

– podano w komunikacie MKiDN.

Instytut Północny w Olsztynie jest państwową instytucją kultury zajmującą się polityką pamięci i polskim dziedzictwem kulturowym na Warmii i Mazurach oraz na dawnych ziemiach północnych I Rzeczpospolitej.

Wraz z Instytutem Śląskim, Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, Instytutem Zachodnim w Poznaniu oraz Muzeum Narodowym w Szczecinie Instytut w Olsztynie bierze udział w finansowanym przez MKiDN projekcie „Sieć Ziem Zachodnich i Północnych”

– czytamy dalej.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, nauka, Jerzy Kiełbik, Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego
„Promujemy szkolnictwo zawodowe”. Najzdolniejsi uczniowi odebrali stypendia

Najlepsi uczniowie techników i szkół branżowych zostali wyróżnieni w programie stypendialnym Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uczniowie muszą wykazać się bardzo dobrymi ocenami i odbyć staż w...

Zamknij
RadioOlsztynTV