Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jego głos znała cała Polska. Nie żyje lektor Tomasz Knapik

Fot.PAP/Stach Leszczyński

Lektor filmowy, radiowy i telewizyjny oraz wykładowca Politechniki Warszawskiej – Tomasz Knapik zmarł dziś nad ranem (6 września). Miał 77 lat.

O śmierci poinformował na Facebooku jego syn, Maciej Knapik.

Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety

– napisał Maciej Knapik.

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był dr inż. nauk elektrotechnicznych. Był wykładowcą na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Jako lektor pierwsze kroki, jeszcze przed maturą, stawiał w Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu i w Telewizji Polskiej. Pracując w TVP czytał filmy zagraniczne na żywo. Na przełomie lat 80. i 90. rozpoczął współpracę z Polską Kroniką Filmową, która trwała do końca jej istnienia. Związany był również z mediami komercyjnymi.

Tomasz Knapik podkładał swój głos w wielu znanych filmach, m.in. w: „Amerykańskim Ninja”, „Doktorze Żywago”, „Dwunastu gniewnych ludziach”, serii „Gwiezdnych Wojen”, „Rambo III”, „Nagim Instynkcie”, „Pamięci Absolutnej”, „Terminatorze” i serii „Szczęki”.

Czytał także listy dialogowe popularnych seriali telewizyjnych, jak: „Benny Hill”, „Gorączka w mieście”, „Poirot”, „Strażnik Teksasu”, „Żar tropików”, „Świat według Bundych” i „Nikita”.

 

Autor: G. Janikowski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Są pieniądze na szkolne wycieczki. Na program Poznaj Polskę można dostać kilkanaście tysięcy złotych

Ruszył nabór wniosków do programu Poznaj Polskę. Szkoły mogą uzyskać ministerialne dofinansowanie na wyprawy z uczniami. Program z jednej strony ma wymiar edukacyjny, ale z drugiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV