Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie samochody znajdziemy w ofercie wypożyczalni samochodów w Olsztynie? Ile to kosztuje?

Czasy, gdy w wypożyczalniach były do wyboru cztery modele aut, na szczęście bezpowrotnie minęły. Dziś można przebierać do woli nie tylko wśród marek, ale też korzystając z obszernych grup produktowych, posegregowanych według komfortu, rozmiaru i funkcjonalności.

Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z wypożyczalni wyjechać autem sportowym, dostawczym, rodzinnym lub miejskim.

Klienci najczęściej zgłaszają się po małe auta

Segment A, zawierający najmniejsze i bardzo ekonomiczne auta miejskie, a także segment B z pojazdami delikatnie większymi, to najpopularniejsze modele użyczane podczas wynajmu krótkoterminowego. Należą do nich Skoda Citygo oraz Fabia, a także Hyundai I20 oraz popularny Ford Fiesta. W cennikach są one najtańsze, a przy tym doskonale sprawdzają się w przestrzeni miejskiej. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na wygodę związaną z parkowaniem.

SUV na dłuższą podróż

Auta z nadwoziem typu SUV są bardzo drogie w zakupie i trudne w późniejszym utrzymaniu, ale za to niezwykle wygodne przy dłuższych trasach. Jeśli ktoś nie może wziąć takiego pojazdu np. w leasing, to wypożyczalnia samochodów w Olsztynie ma dobrą wiadomość – do wyboru jest ponad osiem różnych egzemplarzy. W podróż po Polsce i Europie można wybrać się z wykorzystaniem Mazdy CX5 z automatyczną skrzynią biegów, przestronną Kią Sportage, a także autem premium w postaci niemal dwustukonnego Volvo XC60. Ten ostatni pojazd przy uwzględnieniu wypożyczenia na ponad dwa tygodnie intensywnego urlopu, generuje dzienny koszt 199 zł. Chcąc posiadać takie auto na własność, więcej trzeba byłoby zapłacić za jego ubezpieczenie OC i AC.

Busem można wyruszyć ze znajomymi

To oczywiście nie koniec propozycji działającego w wielu miejscach w Polsce carfree.com.pl. Spalający w trasie jedynie 6 litrów ropy, dziewięcioosobowy bus Toyota Proace Long, przy dziesięciodniowej wycieczce będzie kosztował około 230 zł za dobę. Jeśli cenę tę podzielić na wszystkich uczestników podróży, to ostateczna kwota na głowę wychodzi stosunkowo niewielka. Wypożyczalnia samochodów jest zatem też dobrym rozwiązaniem na wakacje.

Prestiż w klasie biznes

Oczywiście wśród aut znajdują się też propozycje takie jak najnowsze BMW z serii 5, oczywiście z automatyczną skrzynią pracującą z wysokoprężnym, elastycznym silnikiem o pojemności dwóch litrów. Podobną jednostkę można odnaleźć w nieco wyższym Mercedesie GLE Coupe. W obu przypadkach jedna doba zaczyna się od 279 zł i nie ma limitu kilometrów. Każde z wymienionych w tym artykule aut można swobodnie odebrać w dowolnym punkcie Olsztyna.

O tym, czy opłaca się posiadać własne auto, warto przekonać się samemu, analizując roczne wydatki przeznaczane na ten cel w zestawieniu z czasem, jaki spędza się za kierownicą. Dla wielu użytkowników, którzy nie korzystają z auta w trybie codziennym, okazuje się, że można mieć dostęp do bardziej luksusowego pojazdu i płacić mniej, niż w przypadku zakupu prywatnego samochodu.

 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w artykuł sponsorowany
Perfumy dla kobiet – kiedy potrzebna jest zmiana i jak szukać odpowiedniego zapachu

Wybór idealnych perfum nie jest prosty. Trudno o takie, które odpowiadałby nam w każdym calu i były dopasowane do wielu okazji. Niekiedy sięgamy nie po jeden,...

Zamknij
RadioOlsztynTV