Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Zadaniem komisji śledczej ds. Amber Gold nie było szukanie złota

Posłanka PiS Iwona Arent w Studio Porannych Pytań Radia Olsztyn. Fot. archiwum RO

-Chcieliśmy sprawdzić i chcieliśmy pokazać, jak działały służby państwowe, które powinny zablokować proceder oszukania setek ludzi na ponad 800 milionów złotych – powiedziała w Porannych pytaniach Iwona Arent – posłanka Prawa i Sprawiedliwości, kandydatka do Europarlamentu i członkini sejmowej komisji ds Ambr Gold.

Przewodnicząca komisji śledczej do zbadania sprawy Amber Gold Małgorzata Wassermann przedstawiła projekt niemalże 600-stronicowego raportu końcowego z prac komisji. Posłowie złożyli około 30 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Raport ma być miażdżący dla ówczesnego premiera Donalda Tuska, ministrów z jego rządu oraz podległych służb.

Odpowiedzialny za wszystkie służby w państwie był w tamtym czasie premier Donald Tusk, który nie wyznaczył nawet koordynatora ds. służb specjalnych. To jest ta odpowiedzialność polityczna. Karna? Decyzja należy do prokuratury. 

Iwona Arent dodała, że w aferze Amber Gold rolę tzw. słupa odegrał Marcin P., który – jej zdaniem prowadził oszustwa w świetle działania urzędów państwowych.

Do wysłuchania rozmowy z Iwoną Arent zaprasza Krzysztof Kaszubki

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Poranne Pytania, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, afera, Amber Gold
Według większości Polaków UE upadnie w ciągu 20 lat. W. Kossakowski: powodem jest imigracja. A. Wojciechowska: to absolutnie niemożliwe

Większość Polaków uważa za prawdopodobne, że w ciągu najbliższych 20 lat Unia Europejska upadnie. Tak wynika z sondażu YouGov przeprowadzonego dla Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych. Wyniki...

Zamknij
RadioOlsztynTV