JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Uranii z Asseco Resovią Rzeszów

Indykpol AZS Olsztyn

Fot: Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn pokonał we własnej hali Asseco Resovię Reszów 3:1. To niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście awansu akademików do fazy play-off Plusligi.

Olsztyński zespół rozpoczął pojedynek z Rzeszowem w składzie: A. Souza, M. Karlitzerk, K. Jankiewicz, S. Jakubiszak, C. Sapiński i M. Armoa.

Akademicy bardzo dobrze weszli w mecz, niemal od początku utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Pozwoliło to im wygrać pierwszą partię 25:21. Rzeszowianie zagrali znacznie lepiej w drugim secie, czego efektem była ich wygrana 25:18. Najbardziej emocjonująca była trzecia odsłona, gdzie prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Ostatecznie gospodarze wygrali seta na przewagi 26:24. Czwarta partia to zacięty pojedynek do stanu 18:18. Wtedy akademicy odskoczyli na pięć punktów, a wypracowaną przewagę dowieźli do końca wygrywając 25:20 i cały mecz 3:1.

Dzięki zwycięstwu Indykpol umocnił się na siódmym miejscu w tabeli (34 punkty) i powiększył przewagę nad Skrą Bełchatów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Stalą Nysa do 4 oczek. Jednak wszystkie trzy wspomniane zespoły mają jeden mecz rozegrany mniej.

Kolejnym rywalem Indylpolu AZS Olsztyn będzie GKS Katowice. Mecz rozegrany zostanie 26 lutego w stolicy Śląska.