DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn po raz drugi gorszy od Jastrzębskiego Węgla

Indykpol AZS Olsztyn przegrał drugi mecz fazy play-off z Jastrzębskim Węglem 1:3 i odpadł z walki o medale w PlusLidze. Wkrótce dowiemy się, kto będzie następnym rywalem akademików.

Siatkarze z Olsztyna przystąpili do spotkania z mistrzami Polski po dotkliwej porażce w pierwszym meczu, w którym goście z Jastrzębia Zdroju pewnie wygrali w Uranii 3:0.

Dzisiejszy mecz, ku zaskoczeniu kibiców z Górnego Śląska, lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy niepodziewanie wygrali pierwszą partię 25:21. Jastrzębianie pokazali swoją wyższość w setach drugim i trzecim. Olsztynianie zdobyli w nich zaledwie 14 i 13 punktów. W miarę wyrówna była walka w secie czwartym, którą ostatecznie wygrali Jastrzębianie i to oni zagrają w najlepszej czwórce PlusLigi.

Teraz akademicy powalczą o 7. miejsce ze Stalą Nysa. Mecz w Olsztynie w czwartek (18 kwietnia). Rewanż w niedzielę lub poniedziałek.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
PlusLiga. Akademicy przegrali pierwszy mecz fazy play-off

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Uranii pierwszy mecz fazy play-off z Jastrzębskim Węglem 0:3 (18:25, 16:25, 19:25). Rewanż w sobotę na Górnym Śląsku. Mistrzowie Polski przyjechali...