DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Iga Świątek w kolejnej rundzie wielkoszlemowego French Open

Fot: PAP/EPA.

Broniąca tytułu i rozstawiona z „ósemką” Iga Świątek pokonała Estonkę Anett Kontaveit (30.) 7:6 (7-4), 6:0 w trzeciej rundzie French Open. Polska tenisistka po raz piąty zagra w 1/8 finału wielkoszlemowych zmagań, a jej rywalką będzie Ukrainka Marta Kostjuk.

W sobotę Świątek odniosła dziesiąte z rzędu zwycięstwo w turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa bez straty seta.

Była to trzecia konfrontacja 20-letniej Polki ze starszą o sześć lat Kontaveit i po raz pierwszy górą była zawodniczka z Raszyna. Estonka wygrała oba wcześniejsze pojedynki, rozgrywane na twardej nawierzchni – najpierw w 2019 roku w dwóch setach w drugiej rundzie turnieju WTA w Cincinnati, a w kolejnym sezonie w trzech partiach w 1/8 finału Australian Open.

Świątek – tak jak w poprzednim sezonie – w Paryżu łączy występ w singlu z deblem. W tej drugiej konkurencji też awansowała do 1/8 finału.Wynik meczu 3. rundy singla:

Iga Świątek (Polska, 8) – Anett Kontaveit (Estonia, 30) 7:6 (7-4), 6:0.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

Więcej w tenis ziemny, Iga Świątek
Iga Świątek wygrała turniej w Rzymie!

Rozstawiona z numerem 15. Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, pokonując w finale Czeszkę Karolinę Pliskovą (9.) 6:0, 6:0. To trzeci w karierze tytuł...