Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwiazdy polskiej lekkoatletyki wystartują w II Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego

Fot. W. Chromy

Mistrzowie olimpijscy, Europy i świata wystąpią w II Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego, który zostanie rozegrany w niedzielę w Olsztynie. Lekkoatletyczne zawody są hołdem dla zmarłego przed rokiem wybitnego szkoleniowca.

Zbigniew Ludwichowski był wybitnym trenerem, który szkolił biegaczy, późniejszych olimpijczyków i medalistów wielu najważniejszych imprez sportowych w Europie i na świecie.

Podczas niedzielnego memoriału, na 300 metrów pobiegnie m.in. Karol Zalewski, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów.

00:00 / 00:00

Na dystansie 3000 metrów wystartuje też Aleksandra Lisowska, Mistrzyni Europy w maratonie.

00:00 / 00:00

Na stadionie UWM w Kortowie zobaczymy także, m.in. Natalię Kaczmarek, Małgorzatę Hołub-Kowalik, Igę Baumgart-Witan i Konrada Bukowieckiego.

Udało się ściągnąć do Olsztyna wielkie sportowe nazwiska – powiedział Piotr Borysewicz z Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

00:00 / 00:00

Początek II Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w niedzielę o 15. Wcześniej na stadionie UWM w Kortowie rywalizować będą dzieci i młodzież.

Fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, lekkoatletyka
Rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa świata. Polacy obronią tytuł?

Meczem Brazylia - Kuba w hali sportowej w Ljublanie na Słowenii rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa świata. W gronie faworytów  jest współgospodarz mundialu oraz obrońca tytułu sprzed...

Zamknij
RadioOlsztynTV