Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gospodynie zapraszają do udziału w Bitwie Regionów. „To wielka szansa”

Fot. KOWR Oddział Terenowy w Olsztynie

Do końca marca przyjmowane są zgłoszenia kół gospodyń wiejskich do konkursu Bitwa Regionów. To konkurs kulinarny resortu rolnictwa, a celem jest promocja tradycyjnej polskiej kuchni i naturalnych składników.

– To wielka szansa i warto w tym konkursie uczestniczyć – mówi Magdalena Muraszko z koła gospodyń w Durągu w gminie Ostróda, panie z tego koła zwyciężyły w przedostatniej edycji Bitwy Regionów.

Warto, trzeba próbować. Sukces uskrzydla. Wtedy wszystko zaczyna się dobrze układać. To jest też nauka. Spotykają się gospodyni ze wszystkich części Polski – możemy wymienić doświadczenia, nauczyć się czegoś od nich, podpatrzeć. Dlatego zachęcam. To jest satysfakcja i poczucie dobrze wykonanego obowiązku.

00:00 / 00:00

Organizatorzy konkursu spodziewają się, że w tym roku może wziąć w nim udział nawet 6 tysięcy kół gospodyń z całej Polski. Konkurs podzielono na 3 etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, koła gospodyń wiejskich, zgłoszenia
Miasto ogłasza konkursy na dyrektorów szkół

Elbląski ratusz szuka nowych dyrektorów szkół. Prezydent miasta ogłosił konkurs, który ma wyłonić kierownictwo 14 placówek oświatowych. O szczegółach opowiedziała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga....

Zamknij
RadioOlsztynTV