Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Promocja lasów i żywności pochodzenia leśnego. Rusza konkurs „Natura od kuchni”

Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni”. To konkurs Lasów Państwowych skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich.

Chodzi o wspólną promocję i popularyzację wiedzy o żywności pochodzenia leśnego. To także upowszechnienie wiedzy o przyrodzie i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności

– mówi Adam Pietrzak, rzecznik olsztyńskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

00:00 / 00:00

Koła Gospodyń Wiejskich, które przedstawią najlepsze projekty na działania promujące wykorzystanie dziczyzny i płodów runa leśnego mogą ubiegać się o dofinansowanie nawet w wysokości 10 tys. zł.

W ubiegłym roku do Lasów Państwowych wpłynęło ponad 600 wniosków, spośród których dofinansowanie otrzymało aż 590 z nich. Projekty można składać do 30 września tego roku.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, konkurs, Lasy Państwowe, runo leśne, video
Mocna reprezentacja Warmii i Mazur w konkursie Zabytek Zadbany

Zabytek Zadbany to konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadzony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. W tegorocznej edycji konkursu startują 4 zabytki z województwa warmińsko-mazurskiego. W całej...

Zamknij
RadioOlsztynTV