Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gnał przez miasto z prędkością 160 km/h. Elbląska policja zatrzymała kolejnych piratów drogowych

Fot. KMP Elbląg

Niektórzy kierowcy zapomnieli chyba, że w czasie epidemii obowiązują wszystkie zapisy Kodeksu Ruchu Drogowego, a  pilnowaniem ich przestrzegania wciąż zajmuje się drogówka.

W ostatnich tygodniach w Elblągu i powiecie elbląskim policja masowo odbiera prawa jazdy osobom, które o 50 km lub więcej przekraczają prędkość w terenie zabudowanym. Rekordziści przekraczają ją dwu, a nawet trzykrotnie. W weekend z prawem jazdy pożegnało się czternaście osób, wczoraj dziewięć. Teraz licznik zatrzymał się na sześciu, a dzień się nie skończył.

Wszyscy łamali zasady bezpieczeństwa, a może o nich zapomnieli, tak jak motocyklista, który gnał z prędkością około 160 km/h – informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

Dlatego policja przypomina, że piraci drogowi będą karani za takie niebezpieczne zachowania z całą surowością. Od początku roku elbląska policja ukarała za jazdę 50 plus w terenie zabudowanym ponad sto osób. Kara to 500 złotowy mandat, 10 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. KMP Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, monitoring, kontrola, patrol, prędkość
Co zrobić, gdy mamy trudności z oddychaniem? Czy dostaniemy mandat za brak maseczki?

Zakrywanie nosa i ust - obowiązkowe w obliczu pandemii koronawirusa. Ci, którzy mają schorzenia utrudniające wykonanie tych zaleceń, nie muszą tego robić. - Nie powinniśmy tego...

Zamknij
RadioOlsztynTV