Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GDDKiA: Możemy mówić o wiosennej ofensywie prac. Za rok „siódemka” będzie drogą ekspresową

Coraz bliższy jest koniec prac na nowej „siódemce”. Do końca roku droga w granicach województwa warmińsko-mazurskiego ma mieć status ekspresowej.

Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA w Olsztynie podkreślił, że wpływ na tempo prac miały dobre warunki pogodowe w trakcie zimy.

Możemy mówić o wiosennej ofensywie prac, na wszystkich budowach, które toczą się w województwie warmińsko-mazurskim. Ma to związek z tym, że zakończył się okres zimowej przerwy, który był zawarty w kontraktach. Z tego prawa żaden z wykonawców nie skorzystał. Każdy z nich na tyle na ile pozwalały warunki pogodowe kontynuował roboty.

Jak przekonują urzędnicy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – prace idą zgodnie z harmonogramem i już za rok cała „siódemka” w granicach Warmii i Mazur będzie drogą ekspresową. Odcinek Nidzica Północ – Południe gotowy jest w prawie 90 procentach, a Nidzica – Napierki w niespełna 80 procentach. Oba odcinki będą gotowe przed wakacjami.

(M. Borsiak/Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, GDDKiA, siódemka, S7
Dziś drogowcy rozpoczną przebudowę ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Sprawdź zmiany w ruchu!

Uwaga kierowcy! Czekają nas utrudnienia na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie. W nocy z piątku na sobotę (z 24 na 25 marca) rozpocznie się przebudowa arterii.  Drogowcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV