Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Frekwencja jest dobra, wszyscy cieszą się z powrotu”. Kuratorium oświaty o stacjonarnej nauce najmłodszych

For. Adobe Stock

Dobra frekwencja w warmińsko-mazurskich przedszkolach i klasach 1-3. Takie dane podaje Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Starsi uczniowie nie wrócą do szkół co najmniej do połowy lutego.

Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, powiedział Radiu Olsztyn, że zgodnie z danymi z wczoraj (27 stycznia) frekwencja była na poziomie prawie 99 procent. Tylko w jednej placówce nauczanie prowadzone jest zdalnie, a w piętnastu hybrydowo.

Każdorazowo decyzję o zmianie sposobu nauczania podejmuje powiatowy sanepid analizując sytuację epidemiologiczną. Zgodnie z danymi GUS w województwie warmińsko-mazurskim jest 569 szkół podstawowych i 394 przedszkola.

Wojciech Cybulski twierdzi, że decyzja dotycząca powrotu do szkół uczniów klas 1-3 była dobra.

Wszyscy z tego się cieszą. Atmosfera w szkołach jest znakomita. Liczby świadczą o tym, że decyzja była też słuszna ze względów sanitarnych. Nie mamy żadnych ognisk, a więc po powrocie dzieci do szkół, placówki nie są masowo zamykane

00:00 / 00:00

Jolanta Paplińska, p.o. dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, potwierdza, że – w placówce, którą prowadzi – frekwencja jest bardzo wysoka. Szkoła pracuje jednak w reżimie sanitarnym.

Uczniowie rozpoczynając zajęcia są wpuszczani osobnymi wejściami, każda klasa ma też osobno przerwy. Nauczyciele stworzyli ich harmonogram

00:00 / 00:00

Przed podjęciem pracy po odmrożeniu szkół wszyscy nauczyciele oraz inni pracownicy z Zespołu Szkół w Kurzętniku zostali przetestowani na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki były negatywne.

Podobne obostrzenia funkcjonują np. w Zespole Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie.

Są trzy klasy, panie nauczycielki regulują wyjścia, dzieci się nie spotykają, mają swoje wyznaczone miejsce na stołówce, oddzielnie jedzą obiady. Są też wyznaczone łazienki

– powiedziała dyrektor szkoły Joanna Koćwin.

Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski przypomina, że uczniowie, którzy podchodzą w tym roku do egzaminów ósmoklasisty lub maturalnych mają możliwość spotkania się w szkole w niewielkiej, maksymalnie pięcioosobowej grupie na konsultacjach z nauczycielem.

Z tej opcji korzysta jednak niewiele osób. Większość z uczniów odbywa konsultacje w formie online. Tak jest na przykład w najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim według rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, czyli w XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie.

Uczniowie chętnie uczestniczą w konsultacjach online. Na zajęciach dodatkowych wirtualnie spotykają z nauczycielami przedmiotów, które będą zdawać na maturze

– powiedziała dyrektor placówki Dorota Linkiewicz.

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że co najmniej do połowy lutego starsi uczniowie będą się uczyć w systemie zdalnym.

Są nowe decyzje w sprawie znoszenia obostrzeń. Sprawdź co się zmieni od 1 lutego

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w szkoła, uczniowie, nauka, edukacja, nauczyciele
Zmiany w specjalnym ośrodku dla dzieci niesłyszących w Olsztynie. Które szkoły zostaną zlikwidowane?

Będzie częściowa likwidacja specjalnego ośrodka dla dzieci niesłyszących przy ulicy Grzegorzewskiej w Olsztynie. Rada Miasta Olsztyna podjęła dziś (27 stycznia) uchwałę intencyjną w tej sprawie. Ośrodek...

Zamknij
RadioOlsztynTV