Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski Pułk Wsparcia Dowodzenia otrzymał sztandar. „To od zawsze był symbol zwycięstwa, nadziei i patriotyzmu”

Fot. A. Pastuszka

W Elblągu na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji NATO Północ – Wschód odbył się uroczysty apel z okazji wręczenia Pułkowi Sztandaru.

Uroczystości zapoczątkował meldunek złożony gen. dyw. Dariuszowi Łukomskiemu, zastępcy szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego, przez dowódcę Pułku Wsparcia płk Andrzeja Dudę.

00:00 / 00:00

Akt ufundowania Sztandaru odczytał przewodniczący Społecznego Komitetu Fundatorów Leszek Wójcik, który podkreślił, że jest to symbol najwyższych wartości, honoru żołnierskiego, męstwa oraz szacunku i zaufania społeczności elbląskiej do żołnierzy.

00:00 / 00:00

Obecny na uroczystościach wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, podkreślał wagę i znaczenie sztandaru dla wychowania patriotycznego narodu. Przypomniał, że sztandary zawsze towarzyszyły wielkim i ważnym wydarzeniom w dziejach Polski – były zawsze symbolem zwycięstwa, nadziei, symbolem patriotyzmu.

00:00 / 00:00

Pułk dziedziczy tradycje 16. Batalionu Dowodzenia. Funkcjonowanie rozpoczął na początku 2018 r. Jego rolą jest zabezpieczenie działania dywizji NATO, która także stacjonuje w Elblągu.

We wrześniu, decyzją Ministra Obrony Narodowej, pułk otrzymał imię gen. bryg. Bolesława Michała Nieczuja-Ostrowskiego, a dziś także sztandar, który jest najważniejszym znakiem jednostki wojskowej. Po uroczystości wojskowi zaprosili wszystkich na piknik. W programie był pokaz sprzętu wojskowego, działania żołnierzy pułku, a także tradycyjna grochówka.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, sztandar, piknik, uroczystości
Oficerowie wojska, którzy z znieważyli policjantów i strażnika miejskiego usłyszeli wyroki

Jest prawomocny wyrok w sprawie grzywien dla trzech oficerów wojska, którzy wszczęli awanturę i znieważyli policjantów i strażnika miejskiego w jednym z hoteli w Giżycku. Muszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV