Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oficerowie wojska, którzy z znieważyli policjantów i strażnika miejskiego usłyszeli wyroki

Jest prawomocny wyrok w sprawie grzywien dla trzech oficerów wojska, którzy wszczęli awanturę i znieważyli policjantów i strażnika miejskiego w jednym z hoteli w Giżycku. Muszą zapłacić  od 7 tysięcy 200 złotych do 10 tysięcy złotych.

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrujący apelację, zmniejszył jedynie zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych. Do incydentu z udziałem trzech oficerów, służących wówczas w 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, doszło we wrześniu 2016 roku w jednym z giżyckich hoteli.

Jak przypomniał Sąd Okręgowy w Olsztynie wydający wyrok w tej sprawie, oficerowie pojawili się późnym wieczorem w giżyckim hotelu i będąc już pod wpływem alkoholu zaczęli przeszkadzać innym gościom. Z tego powodu obsługa baru wezwała patrol złożony z policjantki i strażnika miejskiego. Wojskowi stawiali opór i byli agresywni, więc wezwano na pomoc drugi patrol – policjanta i policjantkę.

Wyprowadzanie żołnierzy z hotelu trwało około 40 minut. Wezwano także Żandarmerię Wojskową. Doszło do szarpaniny, interweniujący funkcjonariusze doznali urazów kończyn. Oficerowie byli uczestnikami misji wojskowych w Afganistanie.

Podczas zajścia wojskowi, który byli po cywilnemu, mieli po 2 i 3 promile alkoholu we krwi. Przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych nie przyznali się do winy. W trakcie procesu przyznali się do winy, ale nie złożyli wyjaśnień. Złożyli je dopiero na samym końcu.

Zaraz po incydencie w giżyckim hotelu, oficerowie zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Giżycko, pobicie, Olsztyn, wyrok, oficer, sąd okręgowy
Dziś ogłoszenie wyroku w procesie oficerów wojska. Są oskarżeni o znieważenie i pobicie policjantów i strażnika miejskiego

Dziś  Sąd Okręgowy w Olsztynie ma wydać wyrok w procesie trzech oficerów Wojska Polskiego. Są oskarżeni o znieważenie, stosowanie gróźb i przemocy wobec policjantów i strażnika...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV