Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rozpoczyna rok akademicki. „Przed nami trudny rok”

Fot. Aneta Pastuszka

Pięciuset nowych studentów rozpoczyna studia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Ale w tradycyjnej inauguracji nowego roku akademickiego wzięła tylko część z nich.

Z powodu epidemii koronawirusa władze uczelni zmuszone były do przeprowadzenia uroczystości w zdalnej formie, a zaprzysiężenie złożyła delegacja słuchaczy pierwszego roku. Przed nami trudny rok, prawdopodobnie najtrudniejszy w mojej karierze, przed wszystkim z powodu zagrożenia covidem. Trudne sytuacje powodują silne emocje i napięcia, dużą rolę w rozwiązywaniu problemów będą mieli wykładowcy – uważa rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, profesor Zdzisław Dubiella.

Zdalne formy nauczania, znaczne ograniczenia w trakcie zajęć na uczelni oraz konieczne restrykcje sanitarne stawiają przed wykładowcami i studentami nowe wyzwania, związane także z jakością uczenia. Zdaniem rektora, wyniki nie będą takie jak w czasie normalnej pracy.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna realizuje studia w dwóch wydziałach: Administracji i Nauk Społecznych oraz Nauk o Zdrowiu, stacjonarnie i zaocznie. W EUHE, która jest uczelnią regionalną studiuje blisko 2,5 tysiąca studentów z północno-wschodniej Polski.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Inauguracja, rok akademicki, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Bliższe Spotkania – 01.10.2020

Początek roku akademickiego, Dzień Osób Starszych oraz Koła Gospodyń Wiejskich - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Około...

Zamknij
RadioOlsztynTV