Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy restauratorzy apelują do swoich bywalców: Poczekajmy, damy radę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Elbląski Klub Szefów Kuchni nie włączy się do akcji łamania zakazu prowadzenia działalności, jego członkowie nie otworzą dla gości swoich restauracji.

W ostatni weekend w całej Polsce rozpoczęła się akcja #OtwieraMY. Właściciele pubów, restauracji i hoteli wznowili normalną działalność, mimo rządowych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

– Tęsknimy za Wami, ale musimy zadbać o nasze i wasze bezpieczeństwo. Poczekajmy, damy radę – apelują do swoich bywalców restauratorzy. Zarząd Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni wydał oświadczenie, w którym odcina się od działań osób niezwiązanych z branżą gastronomiczną, które nakłaniają i zachęcają do otwierania restauracji.

To nie jest nasza akcja. Nie bierzemy w niej udziału i nie popieramy tych działań. Wręcz przestrzegamy przed tego typu akcjami, które w tym momencie robią większy bałagan, a nawet szkodzą wszystkim lokalom Gastro w Elblągu

– pisze zarząd Klubu.

Przypomnijmy, Elbląski Klub Szefów Kuchni działa od trzech lat. Zrzesza kilkadziesiąt osób, nie tylko z Elbląga. Kucharze zrzeszyli się po to by integrować środowisko i wspierać się w trudnych chwilach.

 

Autor: M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w restauracja, Elbląski Klub Szefów Kuchni, koronawirus
Elbląskie wodociągi zmagają się z poważnymi problemami

Elbląskie wodociągi borykają się z plagą typowych zimowych awarii. Ich przyczyną są spadki temperatur. Choć liczba awarii jest większa, to nie one same są największym problemem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV