Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzisiejszej nocy zmieniamy czas zimowy na letni. Będziemy spać godzinę krócej

Fot. fotolia

W nocy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 2 na 3.

Przez lata wyjaśniano, że zabieg ten pozwala oszczędzać energię. Jednak zdaniem wielu ekspertów, obecnie nie ma on uzasadnienia ekonomicznego. Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku – na wiosnę i na jesieni. Czas zimowy na letni zmienia się zawsze w ostatni weekend marca. Wracamy do niego w ostatni weekend października.

Zmiana czasu na kolei

Szczególną uwagę muszą zwrócić pasażerowie pociągów, które w tym czasie będą w trasie. Jak mówi Piotr Mazur z PKP Intercity, w tym roku mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Ze względu na sytuację epidemiologiczną ruch na trasach kolejowych jest ograniczony.

Dokładne godziny kursowania pociągów dostępne są na stronach portalpasazera.pl, intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z całodobowej infolinii PKP Intercity pod numerem 703 200 200.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zegar, wiosna, lato, zmiana czasu
W regionie widać pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny

W lasach Nadleśnictwa Wichrowo na Warmii zakwitły pierwsze w tym roku przebiśniegi. Według leśników zwiastunami wyjątkowo wcześnie nadchodzącej wiosny są również obserwowane nad regionem przeloty żurawi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV