Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki wiedzy dyżurnego udało się uratować 21-latkę z drgawkami. MOPR-owcy proszą o korzystanie z aplikacji „Ratunek”

Karetka wodna. MOPR. Fot. Łukasz Węglewski

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego proszą żeglarzy o korzystanie z aplikacji „Ratunek”, która w razie potrzeby pomoże zlokalizować jacht. Wczoraj jedna z załóg pilnie potrzebowała pomocy, a wiedziała tylko, na jakim jest jeziorze.

W poniedziałek po godzinie 14.00 ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odebrali zgłoszenie na nr alarmowy 601 100 100 dotyczące ataku drgawek u 21-letniej kobiety.

Wszystko przebiegło by dobrze gdyby nie problem ze zlokalizowaniem miejsca zdarzenia. Załoga i sternik byli spanikowani, jedyne, co wiedzieli to, że są na jeziorze Kisajno. Odnalezienie jednej żaglówki na 1896 hektarach nie jest takie proste

– napisali ratownicy MOPR na swoim profilu w portalu społecznościowym i zaapelowali, by żeglarze korzystali z bezpłatnej aplikacji „Ratunek”, która w razie takich nagłych sytuacji pomoże ratownikom zlokalizować  jednostkę pływającą.

Dzięki rozmowie załogi z dyżurnym MOPR, który doskonale znał topografię okolicy udało się ustalić, że potrzebująca pomocy dziewczyna jest na jachcie w pobliżu Królewskiego Rogu. – Pomoc przyszła na czas. Kobieta została przekazana dalszej hospitalizacji – napisali ratownicy.

Szacuje się, że latem na mazurskich jeziorach każdego dnia pływa ok. 50 tys. jachtów.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, jacht, żeglarze, MOPR
Ełk oferuje bezpłatny sprzęt rehabilitacyjny. Każdy może go wypożyczyć lub oddać swój już niepotrzebny

Złamałeś nogę i potrzebne są kule ortopedyczne? Nie musisz ich kupować. Sprzęt rehabilitacyjny i inwalidzki można wypożyczyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku. W tamtejszym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV