Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziecko samo w domu. Jak zapewnić mu bezpieczeństwo?

Fot. Pixabay. com

Po kilku dniach wolnego większość osób wróci do pracy. Dzieci nadal mają przerwę świąteczno-noworoczną i wiele z nich zostanie w domu.

Policja przypomina, że zgodnie z prawem nie można pozostawić bez opieki dziecka poniżej 7. roku życia. – Także odpowiedzialność za starsze dzieci ciąży na rodzicach – przypomniał mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Apelujemy do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na to, gdzie i w jaki sposób spędzają czas ich pociechy. Czy są to miejsca bezpieczne. Zgodnie z przepisami, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innej osoby – w tym dziecka – może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jesteśmy zmuszeni pozostawić dziecko samo w domu, pomyślmy o tym, żeby miało przy sobie telefon komórkowy i w razie potrzeby mogło wezwać pomoc.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy także dzieciom o nieotwieraniu drzwi obcym, o zakazie zabawy ogniem oraz schowajmy domową chemię – tak aby dziecko nie miało do niej dostępu.

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ferie, bezpieczeństwo, dziecko, opieka
Świąteczne powroty. Kierowcy radzą jak bezpiecznie dojechać do domu

Drugi dzień Bożego Narodzenia to czas powrotów ze świąt. Na niektórych drogach ruch jest dość duży. Policja apeluje, aby nie siadać za kierownicę po alkoholu i...

Zamknij
RadioOlsztynTV