Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowcy dostaną środki na skrapiarki i karczowniki

Drogowcy dostaną środki m.in. na karczownik, zdjęcie producenta

Około 400 tysięcy złotych Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie dostanie na zakup sprzętu do remontów dróg – zdecydowali powiatowi radni.

Za te pieniądze kupione będą m.in. skrapiarki, czyli urządzenia do uzupełniania ubytków w asfalcie.

– Chcemy być w mniejszym stopniu zależni od zewnętrznych firm – powiedział Radiu Olsztyn Artur Bal, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej. Dodaje, że w tym przypadku pracownicy służby będą mieli pełną kontrolę nad jakością wykonywanych prac.

Drogowcom z Olsztyna potrzebne są także karczowniki, potrzebne do usunięcia prawie 2 tysięcy pozostałości po pniach drzew w pasie drogowym. Według Artura Bala, kilka lat temu ktoś nie dopilnował ich wykarczowania podczas odbioru robót.

Z tym zarzutem nie zgadza się były starosta olsztyński Mirosław Pampuch. Twierdzi, że jest to niemożliwe, iż ktoś z jego byłych urzędników nie dopilnował rzekomo istotnego elementu odbioru prac.

Zgoda radnych była niezbędna, bo wydatki na kolejny sprzęt nie były planowane w budżecie powiatu na 2015 rok. (mlewin/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powiat, drogowcy
Nowy przewodniczący konwentu powiatów WiM

Nie obeszło się bez problemów podczas wyborów nowego przewodniczącego konwentu powiatów Warmii i Mazur. Konwent, skupiający warmińsko-mazurskich starostów powiatowych, zebrał się po raz pierwszy po wyborach....

Zamknij
RadioOlsztynTV