Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy przewodniczący konwentu powiatów WiM

Fot. Łukasz Węglewski

Nie obeszło się bez problemów podczas wyborów nowego przewodniczącego konwentu powiatów Warmii i Mazur.

Konwent, skupiający warmińsko-mazurskich starostów powiatowych, zebrał się po raz pierwszy po wyborach.

Wybory nowych władz przebiegły gładko. Na samym początku pojawił się spór dotyczący tego, kto może prowadzić obrady konwentu do momentu wyboru nowych władz. Zaczął Wacław Strażewicz, jako członek władze ogólnokrajowego Związku Powiatów Polskich. Zakwestionował to jednak starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, przekonując, że prowadzenie obrad powinno przypaść w udziale wiceprzewodniczącemu konwentu w poprzedniej kadencji, staroście lidzbarskiemu Janowi Harhajowi.

Po kilkunastominutowej dyskusji i po głosowaniu starostowie zadecydowali, że obrady faktycznie poprowadzi Jan Harhaj, który był również jednym z dwóch kandydatów na stanowisko nowego przewodniczącego konwentu. Wybory przegrał jednak jednym głosem, a nowym przewodniczącym został Wacław Strażewicz.

Wacław Strażewicz należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1993-1997 był senatorem, od 1999 do 2010 roku – starostą giżyckim. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wicestarosty, by po ostatnich wyborach wrócić na stanowisko starosty. (apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powiat, konwent
Powiat ostródzki będzie promował naturalne bogactwa

Na terenie powiatu ostródzkiego i należących do niego nadleśnictw: Stare Jabłonki, Miłomłyn, Jagiełek i Olsztynek ma powstać kolejna atrakcja turystyczna - Leśny Kompleks Promocyjny. Inwestycja ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV