Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowe zespoły ratowników pozostaną w regionie na dłużej

Do końca marca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego będą pracowały dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego. Wojewoda wprowadził je pod koniec ubiegłego roku, kiedy wzrosła liczba zachorowań na COVID-19.

W skali województwa to 10 takich zespołów systemowych w zasobach dyspozytorni w Olsztynie. Teraz kończy się podpisywanie aneksów.

– Co będzie dalej? Zobaczymy. Jeśli sytuacja będzie trudna, to będziemy się starali, żeby te zespoły zostały – wyjaśnia Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Taki dodatkowy zespół ratowniczy od końca listopada obsługuje m.in. Elbląg i powiat elbląski. W razie potrzeby, do wypadków czy innych zdarzeń, wysyłana jest straż pożarna, która jest jednostką współpracującą z systemem ratownictwa medycznego. Jest to konieczne m.in. w sytuacji, kiedy ambulanse są zajęte lub przechodzą konieczną dezynfekcję.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Nieco mniej zakażeń i zgonów niż przed tygodniem. Sprawdź najnowsze dane

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, ratownik medyczny, koronawirus
Nieco mniej zakażeń i zgonów niż przed tygodniem. Sprawdź najnowsze dane

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia odnotowano 16 878 przypadków SARS-CoV-2 w Polsce, w tym 432 w województwie warmińsko-mazurskim. Z powodu COVID-19 w Polsce zmarło 481 osób,...

Zamknij
RadioOlsztynTV