Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu skierowano akt oskarżenia po śmiertelnym wypadku w lunaparku

Fot. M. Lewiński

O narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca oskarżyła olsztyńska prokuratura właściciela lunaparku Jacka T. Do wypadku doszło w lipcu 2018 roku w Szczytnie.

Jak poinformował Arkadiusz Szulc z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, w czwartek akt oskarżenia przeciwko Jackowi T. został skierowany do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Podejrzanemu zarzucono, że w prowadzonym przez siebie objazdowym lunaparku dopuścił do użytkowania karuzelę bez należytego sprawdzenia jej stanu technicznego, w szczególności połączeń spawalniczych metalowych elementów, w wyniku czego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna z gondoli, w której siedział 9-letni Bartosz ze swoim wujkiem, przechyliła się i dziecko uderzyło głową o podłoże. Chłopiec doznał ciężkich obrażeń, w wyniku których zmarł po przewiezieniu do szpitala. Prokuratura oskarżyła Jacka T. o niemyślne spowodowanie śmierci 9-latka i narażanie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu opiekuna, który towarzyszył dziecku na karuzeli.

Jak podali śledczy, karuzela została dopuszczona do użytku przez urząd dozoru technicznego, ale Jacek T. miał obowiązek kontrolowania jej stanu za każdym razem po przywiezieniu jej na miejsce użytkowania i zmontowaniu. W ocenie prokuratury, oskarżony dokonał tej kontroli w sposób niedbały. Jacek T. nie przyznał się do winy, twierdząc, że były to wady ukryte, których nie mógł zauważyć.

Śledztwo w tej sprawie trwało niemal dwa lata, bo śledczy musieli uzyskać dwie opinie biegłych. Proces będzie toczył się przed Sądem Rejonowym w Szczytnie. Oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, akt oskarżenia
84-latka zginęła pod kołami śmieciarki. To nie pierwszy tak tragiczny wypadek w Elblągu

W spokojnej dzielnicy, na osiedlu przy ulicy Cichej w Elblągu miejska śmieciarka potrąciła 84-letnią kobietę. Ranna seniorka zmarła. Na miejscu są technicy i prokurator - informuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV