Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy badania kliniczne są bezpieczne? Posłuchaj audycji Diagnoza

Coraz więcej chorych bierze udział w badaniach klinicznych. To wkład w rozwój nauki i medycyny a także szansa na skuteczną, innowacyjną terapię lekiem o nieudowodnionej jeszcze skuteczności.

Badania kliniczne są rejestrowane przez Urząd ds. Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Środków Biobójczych. Zanim się rozpoczną są oceniane przez komisję bioetyczną.

Kto może wziąć udział w takich badaniach i czy są one bezpieczne? Jak wygląda opieka nad pacjentem, który korzysta z terapii eksperymentalnej?

Gośćmi Agnieszki Lipczyńskiej w audycji Diagnoza są: Kamila Rakoczy – kierowniczka Biura Badań Klinicznych w Szpitalu MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, dr Ewa Wasilewska-Teśluk – konsultantka wojewódzka w dziedzinie radioterapii, zasiada w komisji bioetycznej przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej w Olsztynie oraz pan Marian, który choruje na raka prostaty i uczestniczy w badaniu klinicznym.
Audycji Diagnoza można słuchać w środy po godzinie 22.

Posłuchaj audycji Diagnoza

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w medycyna, zdrowie, lekarz, leczenie, choroba, diagnoza
Profilaktyka 40 Plus. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać do końca roku

W ciągu trzech lat funkcjonowania programu Profilaktyka 40 Plus w woj. warmińsko-mazurskim przebadało się niemal 100 tys. osób. Program miał zakończyć się z końcem czerwca, ale Ministerstwo...

Zamknij
RadioOlsztynTV