Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profilaktyka 40 Plus. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać do końca roku

W ciągu trzech lat funkcjonowania programu Profilaktyka 40 Plus w woj. warmińsko-mazurskim przebadało się niemal 100 tys. osób. Program miał zakończyć się z końcem czerwca, ale Ministerstwo Zdrowia przygotowało rozporządzenie, które pozwoli wydłużyć go do końca tego roku.

Z programu korzystają głównie kobiety. – 60 proc. osób, które sprawdziły swój stan zdrowia to panie – potwierdziła Magdalena Mil z oddziału NFZ w Olsztynie i dodała, jakie badania można wykonać w tym programie.

W skład Profilaktyki 40 Plus wchodzą pakiety podzielone na zestawy dla mężczyzn, kobiet i część wspólną. Obejmują m.in. morfologię krwi, badania ogólne moczu, pomiar ciśnienia, cholesterolu i stężenia glukozę we krwi

– mówiła.

W programie Profilaktyka 40 Plus panowie są w mniejszości.

Czuję się dobrze, nie potrzeba mi takich badań (…) Nie mam czasu, są długie kolejki, a to bardzo zniechęca

– powiedział nam jeden z mieszkańców Olsztyna.

Żeby przystąpić do programu trzeba wypełnić ankietę, za pośrednictwem internetowego konta pacjenta lub na miejscu w punkcie badań. Osoby, które badały się wcześniej niż rok temu, mogą powtórzyć badania.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w zdrowie, badania
Festiwal Zdrowia na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi

Zdrowo, sportowo i ekologiczne – tak można spędzić niedzielę w Gołdapi. Po raz ósmy odbywa się tam Festiwal Zdrowia. Impreza odbywa się na Promenadzie Zdrojowej. Festiwal...

Zamknij
RadioOlsztynTV