Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„COVID-19 jest groźny dla nas wszystkich” vs „Cała ta histeria, to pandemonium świrusowe”. Słuchaj audycji Jeden na Jednego

Andrzej Wyrębek (Konfederacja) i Dariusz Rudnik (PiS)

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz. Z zaproszenia skorzystali Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Wyrębek (Konfederacja).

Epidemia COVID-19

W województwie warmińsko-mazurskim padł rekord dobowej liczby zakażeń – 1210 nowych przypadków. Dane ogólnopolskie są bardziej optymistyczne. 16 687 nowych zakażeń to wynik gorszy, niż wczoraj. Nie notujemy już liczb powyżej 20 tysięcy. Z drugiej strony, dobowe dane dla całej Polski, w ostatnich dniach, mocno się wahały. Z czego to wynika? Jest lepiej, czy nadal groźnie?

Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

COVID-19 jest groźny dla nas wszystkich. Mimo stopniowego wypłaszczania wyników nie możemy sobie pozwolić na to, żeby ogłaszać sukces. Jest promyk nadziei. Sposób w jaki część rodaków podchodzi do tej choroby powoduje, że mamy dużo przypadków śmiertelnych (…) Część osób nie chce się poddawać wymogom kwarantanny (…) To też rezultat ostatnich manifestacji, także na ulicach Olsztyna. Organizatorzy tych protestów powinni mieć sobie wiele do zarzucenia.

Andrzej Wyrębek – Konfederacja

Próbuję obalić tą całą mistyfikację (…) To nie jest druga fala COVID tylko grypa. W lutym będzie, według rządzących, tzw. trzecia fala, czyli zimowo-wiosenna grypa. Mistyfikacja polega na testach, które są całkowicie fałszywe (…)  Cała ta histeria, to pandemonium świrusowe (…) Dwoje znanych polskich profesorów dowodzi, że te testy się nie nadają i są całkowicie fałszywe, a na nich opiera się liczba pozornie chorujących (…) Jesteśmy świadkami wielkiego oszustwa (…) Opinie WHO całkowicie lekceważę (…)

Negocjacje nad budżetem Unii Europejskiej

Drugi temat to podejście polskiego rządu do negocjacji nad wieloletnim budżetem Unii Europejskiej. Polska i Węgry blokują negocjacje, nie godząc się na powiązanie wypłat z unijnego budżetu z przestrzeganiem praworządności. Tymczasem część polskich samorządów apeluje, by nie stosować weta w rozmowach budżetowych. Takie stanowisko przyjął m.in. sejmik województwa warmińsko-mazurskiego.

Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Apele podejmowane z inicjatywy radnych PO, Lewicy i PSL-u to hańba dla polskich samorządowców, którzy wzywają rząd, aby porzucił swoją pozycję negocjacyjną w celu wynegocjowania najlepszych warunków budżetowych na najbliższą perspektywę. Wzywają, aby się wyrzec naszej niezależności, a nawet można powiedzieć niepodległości (…) Polska nie zgadza się na federacyjne państwo unijne.

Andrzej Wyrębek – Konfederacja

Tak jak w 2009 roku triumfalnie Lech Kaczyński ogłosił, że podpisaliśmy Traktat Lizboński, tak w lipcu premier Morawiecki triumfalnie ogłosił, że na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli podpisał umowę. W umowie tej potwierdzony został mechanizm powiązania funduszy z praworządnością. Teraz, w uchwale, którą podpisał PiS stwierdza się, że sprzeciwiamy się temu mechanizmowi. O czym my mówimy? Premier oszukuje nas, bo wiedział przecież co podpisuje.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, Unia, budżet, Dariusz Rudnik, Andrzej Wyrębek, negocjacje, koronawirus
Pracownicy pomocy społecznej narażeni na koronawirusa dostaną wsparcie

Pracownicy systemu pomocy społecznej w Elblągu dostaną wsparcie. Dotyczy to osób, które z racji wykonywanych obowiązków narażone są na skutki COVID-19. Część może liczyć na specjalne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV