Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy pomocy społecznej narażeni na koronawirusa dostaną wsparcie

Fot. Adobe Stock

Pracownicy systemu pomocy społecznej w Elblągu dostaną wsparcie. Dotyczy to osób, które z racji wykonywanych obowiązków narażone są na skutki COVID-19.

Część może liczyć na specjalne dodatki wysokości 1 200 zł brutto, które będą wypłacone od października do grudnia. To osoby, które pracują w domach pomocy społecznej, placówkach wsparcia czy w mieszkaniach podopiecznych. To opiekunki, pokojowe, terapeuci czy rehabilitanci, ale już nie administracja, kucharki czy kierowcy – wyjaśnia Monika Kurpanik, dyrektor Departamentu Zdrowia w elbląskim ratuszu.

00:00 / 00:00

Wsparcie rzeczowe dotyczy też środków ochrony osobistej, ozonatorów i przenośnych lamp antybakteryjnych. Znajdą się one też na wyposażeniu opiekunek PCK i Stowarzyszenia Lazarus, które mają ok. 500 podopiecznych w domach. Są też pieniądze na wykonywanie częstych testów na koronawirusa, zarówno podopiecznych jak i personelu.

Elbląg pozyskał najwyższe w województwie dofinansowanie projektu wsparcia pomocy społecznej w walce z koronawirusem. Całość kosztować będzie milion siedemset tysięcy złotych. 95% tej kwoty to dotacjia unijna z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, dofinansowanie, dps, koronawirus
Ozdrowieńcy apelują o oddawanie osocza. „Największą motywacją jest świadomość niesienia pomocy innym”

Osocze od osób, które pokonały koronawirusa może złagodzić przebieg COVID-19 u tych, którzy go aktualnie przechodzą, a nawet uratować im życie. Dlatego lekarze codziennie apelują do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV