Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej pasażerów korzysta z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Fot. Krzysztof Piotr Groński

W Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach w maju obsłużono rekordową liczbę podróżnych. To powyżej poziomu sprzed pandemii – przekazali przedstawiciele warmińsko-mazurskiego portu, dodając, że obserwują rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi.

Jak poinformował rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Dariusz Naworski, od początku 2022 roku z usług lotniska skorzystały w sumie 34 tysiące 832 osoby. Tylko w maju port obsłużył 11 tysięcy 987  podróżnych. To wzrost o 0,4 procent w porównaniu do drugiego najlepszego wyniku w historii lotniska w Szymanach, jaki osiągnięto w maju 2019 – 11 tysięcy 934 pasażerów.

Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów lotniska Olsztyn-Mazury. Liczymy, że w miesiącach letnich ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemią, lub nawet przekroczy nasze prognozy

– poinformował Wiktor Wójcik, prezes zarządzającej lotniskiem spółki Warmia i Mazury.

Letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmuje nie tylko kierunki ze stałej oferty portu, ale również kilka sezonowych propozycji.

Do Krakowa loty odbywają się cały rok. Sezonowe loty do końca października odbywają się do Wrocławia. 17 czerwca ruszy kolejne połączenie sezonowe do Rzeszowa i będzie realizowane do 5 września. Przez cały rok pasażerowie z Szyman mogą latać do: Dortmundu, Londynu-Stansted i Londynu-Luton.

Fot. FB Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury włączony do Transeuropejskiej Sieci Transportowej

Zmienia się harmonogram lotów z lotniska Olsztyn-Mazury

Dwa nowe hangary na lotnisku Olsztyn-Mazury. Zwiększą możliwości logistyczne portu

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, port lotniczy, Szymany, pasażer, samoloty, Olsztyn-Mazury
Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

- Zakaz będzie obowiązywał od północy - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Wcześniej przygotowanie uchwały w tej sprawie polecił premier Mateusz Morawiecki. W czwartek...

Zamknij
RadioOlsztynTV