Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co będzie otwarte, co pozostanie zamknięte? W środę rząd poda informacje na temat luzowania obostrzeń

fot. P. Getka

W najbliższą środę będą komunikowane decyzje dot. sytuacji epidemicznej i wynikającej z niej decyzji o luzowaniu obostrzeń – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Podana będzie kompleksowa informacja co do sektorów, dat oraz warunków epidemicznych, które muszą być spełnione.

Piotr Müller zaznaczył, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji co do gałęzi gospodarki i dziedzin życia społecznego, które miałyby być w pierwszej kolejności odmrażane.

Decyzje te zostaną podjęte po konsultacjach i po spłynięciu danych medycznych w dniu jutrzejszym

– powiedział rzecznik rządu.

Wcześniej w tym temacie wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski:

Możemy się spodziewać, że w przeciągu miesiąca maja wróci – oprócz edukacji – bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy

Na pytanie, czy restauracje będą dostępne tylko dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki, Niedzielski oświadczył:

Nie ma na razie takiej dyskusji, żeby różnicować dostępność usług publicznych, jak restauracje, dla osób, które są zaszczepione bądź nie są zaszczepione.

Od poniedziałku w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim, znów mogą działać salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Nadal zamknięte są sklepy w galeriach handlowych, kluby fitness, siłownie, kina, muzea czy teatry.

Natomiast w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane są wszystkie wcześniejsze obostrzenia.

 

Autor: Aleksandra Rebelińska / Marzena Kozłowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obostrzenia, Adam Niedzielski, koronawirus
Bliższe Spotkania – 26.04.2021

Koronawirus – bądź bezpieczny, samochód po zimie oraz nowe przepisy dotyczące opieki nad psami to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i...

Zamknij
RadioOlsztynTV