Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciche przyzwolenie na pedofilię?

Do tej stodoły pedofil zwabiał dzieci. Fot. L. Tekielski

Niewielka, spokojna miejscowość, jedna z wielu w gminie Pieniężno. Żeby tam dojechać trzeba jechać długo przez las. Na miejscu nie ma kościoła, szkoły, nie ma sklepu. Gospodarstwa można policzyć na palcach jednej ręki. Życie toczy się cicho, leniwie. Sąsiedzi są życzliwi, pomocni….

Wydaje się, że jest to idealne miejsce do zamieszkania. Aż pewnego dnia do wsi przyjeżdżają policjanci, prokuratorzy, chwilę później dziennikarze…

Okazuje się, że jeden z gospodarzy molestuje dzieci sąsiadów. Okazuje się też, że wszyscy o tym od dawna wiedzieli. Nikt nie zrobił jednak nic, by uratować ofiary pedofila.

Kiedy przestępca wyszedł z więzienia po kilku latach nikt nie miał mu za złe tego co zrobił. Wszyscy przyjęli go tak jakby nic się nie stało. Czy dziwi więc, że już kilka miesięcy później do stodoły pedofila zwabiane były kolejne dzieci?

Polskie Radio Olsztyn zaprasza do wysłuchania reportażu Kingi Grabowskiej pt. „Przecież nie działo się nic złego…” o krzywdzie, bólu, lęku i patologii małych społeczności.

(KGrabowska/BSChromy/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, pedofil, wieś, molestowanie, Pieniężno
Ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zakończyło rok akademicki

Młodzi odkrywcy z regionu uroczyście zakończyli rok akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od lutego przeszło 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z między innymi Olsztyna, Szczytna, Lamkowa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV