Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rząd nie dał pieniędzy na remont „16”, więc będzie blokada

Droga krajowa numer 16. Fot. Łukasz Węglewski

Były konsultacje społeczne, apele urzędników i blokady – mimo to, nie zmieniła się decyzja rządu w sprawie remontu drogi krajowej numer 16. Przypomnijmy – to najważniejsza arteria komunikacyjna regionu.

Nie ma jednak pieniędzy na remont tej trasy na odcinku Borki Wielkie-Orzysz-Ełk. Inwestycji nie uwzględniono w rządowym Programie Przebudowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, chociaż wcześniej została zapisana w Kontrakcie Terytorialnym dla naszego województwa.

Na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zamieszczono raport z konsultacji społecznych. Można w nim wyczytać, że rząd nie zdecydował się przeznaczyć pieniędzy na remont „16”. Dlatego 16 marca planowana jest kolejna blokada trasy – tym razem na odcinku w Olsztynie, który prowadzi w kierunku Mrągowa.

Natomiast poseł PiS Jerzy Szmit chce złożyć pismo odwoławcze do Przewodniczącego Komisji Europejskiej i Przewodniczącego Rady Europejskiej. (kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 16
Walczmy o przebudowę krajowej 16

Goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni rozmawiali o wykreśleniu z listy inwestycji drogi krajowej numer 16 i propozycjach wicepremiera i Związku Banków Polskich w związku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV