Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Była główna księgowa olsztyńskiego MOK-u stanie przed sądem

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Była główna księgowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oskarżona o trzy przestępstwa. Akt oskarżenia wpłynął do olsztyńskiego Sądu Rejonowego.

Dwa zarzuty dotyczą spraw finansowych. Pierwszy – przyjęcia łapówki. Była główna księgowa MOK miała namówić pracownika do wzięcia zapomogi, od której odliczyła sobie „prowizję” w wysokości 300 złotych. Po drugie, kobieta miała źle rozliczyć nadgodziny innego pracownika, przez co naraziła MOK na straty, ale tu kwota jest jeszcze mniejsza i wynosi nieco ponad… 150 złotych. Trzeci zarzut dotyczy mobbingu.

W latach 2008-2015 główna księgowa miała uporczywie naruszać prawa pracownicze dwóch pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, przede wszystkim poprzez uporczywe naruszanie ich godności – mówi wiceprezes olsztyńskiego Sądu Okręgowego sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Agnieszka M. była główną księgową Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie za kadencji poprzedniego dyrektora Ośrodka. Została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w listopadzie 2015 roku, niespełna 2 tygodnie po zmianie dyrekcji. Jeszcze nie wiadomo kiedy ruszy proces kobiety.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pieniądze, przestępstwo, finanse, łapówka, mobbing, oskarżenie, mok, księgowa, akt oskarżenia
Dwaj obcokrajowcy oskarżeni o zabójstwo, dwaj pozostali zwolnieni

Sąd ma dziś zdecydować o tymczasowym aresztowaniu dwóch obcokrajowców, którym postawiono zarzut zabójstwa 21-letniego mieszkańca Ełku. Dwóch innych zatrzymanych zwolniono do domów. Do tragicznego zdarzenia doszło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV