Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Był obrońcą wartości i ludzkiego życia”. Poseł Gontarz o obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Poseł PiS Robert Gontarz. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Sprawa Polski była dla niego bardzo istotna – tak o Papieżu Janie Pawle II mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Robert Gontarz, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Poseł żałował, że posłowie – opozycji poza PSL – nie poprali uchwały Sejmu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Przedstawiciele opozycji za wszelką cenę próbują atakować świętego Jana Pawła II. Jest to ewidentnie pewna forma kampanii wyborczej, najgorszej i najbardziej brudnej jaka może być. Atakują Jana Pawła II ze względu na to, że był obrońcą wartości, rodziny, ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Za przyjęciem uchwały w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II zagłosowało 271 posłów. Przeciw było 43 parlamentarzystów. Czterech deputowanych wstrzymało się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału 125 członków klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Gość Porannych Pytań mówił także o inflacji. Prawdopodobnie luty będzie miesiącem szczytowym jeśli chodzi o inflację – mówił w Radiu Olsztyn poseł Robert Gontarz. Parlamentarzysta przypominał, że NBP podjęło szybko działania zmierzające do zduszenia wzrostu cen.

Prezes Narodowego Banku Polskiego stosunkowo szybko podjął działania, dużo szybciej niż Europejski Bank Centralny czy Amerykański Bank Centralny. Podnoszenie stóp procentowych, które działa z pewnym opóźnieniem w tym momencie zacznie przynosić konkretne rezultaty i efekty. Wszyscy na to czekamy.

W środę GUS poda odczyt inflacji za luty tego roku. Według przewidywań ekonomistów, ceny w tym miesiącu mogły wzrosnąć średnio o 18,5 procent.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

Więcej w sejm, papież, Jan Paweł II, uchwała, inflacja
„Nie zgadzamy się na brutalne ataki na wybitnego rodaka”. Jest oficjalne stanowisko Rady Rodziny

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim murem za św. Janem Pawłem II. Przedstawiła oficjalne stanowisko. Czytamy w nim, że nie ma zgody na brutalne ataki na wybitnego...

Zamknij
RadioOlsztynTV