Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie zgadzamy się na brutalne ataki na wybitnego rodaka”. Jest oficjalne stanowisko Rady Rodziny

Papież Jan Paweł II

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim murem za św. Janem Pawłem II. Przedstawiła oficjalne stanowisko.

Czytamy w nim, że nie ma zgody na brutalne ataki na wybitnego rodaka i największy autorytet społeczny i moralny, a podważanie znaczenia pontyfikatu papieża Polaka jest celowym działaniem, które ma jeszcze bardziej osłabić Kościół i skłócić naród.

– Nie ma na to zgody – mówi przewodnicząca Rady Rodziny Edyta Markowicz.

Nie możemy pozwolić na to, żeby szkalowano sławę, wielkość, świętość Jana Pawła II, który dla całego świata, także dla Polski, zrobił bardzo dużo dobra. Zło próbuje zniszczyć wszystko, każdą świętość. Dlatego jako Rada Rodziny jesteśmy murem za świętym Janem Pawłem II.

00:00 / 00:00

Markowicz przypomina też – i czytamy o tym także w prezentowanym stanowisku rady – że Jan Paweł II swój pontyfikat w dużej mierze poświęcił trosce o rodzinę. Świadczą o tym liczne dokumenty – encykliki czy listy apostolskie. Troska o rodzinę przebija się również w licznych homiliach i przemówieniach wygłoszonych podczas pielgrzymek na wielu kontynentach.

Z inicjatywy św. Jana Pawła II powstał m.in Instytut Studiów nad Rodziną w Rzymie oraz wiele innych inicjatyw na rzecz rodziny na całym świecie.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież, Jan Paweł II
Jeden na Jednego o obronie dobrego imienia papieża Polaka i wyborach parlamentarnych

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli senatorowie z regionu: Bogusława Orzechowska – Prawo i Sprawiedliwość Jerzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV