Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 18.05.2022

Fot. pixabay.com

O ukrytej reklamie oraz samoakceptacji rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska.

W socjalnej środzie poruszyliśmy temat niezgodnej z prawem kryptoreklamy w mediach społecznościowych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował ostatnio szereg porad dla konsumentów dotyczących influencer marketingu. Urząd zajął się tym rynkiem jesienią ubiegłego roku.

Wcześniej segment ten nie odczuwał takiej presji, w efekcie nietrudno było natknąć się na niezgodną z prawem kryptoreklamę. UOKiK wziął na cel influencerów, celebrytów i obsługujące ich firmy marketingowe.

Prezes urzędu Tomasz Chróstny przypomniał, że za publikowanie nieoznaczonych treści reklamowych grzywna może sięgnąć dziesięciu procent rocznego obrotu wykazanego z prowadzonej działalności – a mówimy o dużych kwotach, bo na jednej kampanii marketingowej influencer może zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

A czym jest kryptoreklama wyjaśniła adwokat Karolina Nowalska, specjalizująca się w zakresie prawa własności intelektualnej.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W dzisiejszym świecie dominuje kult piękna i młodości. Środki masowego przekazu – w tym internet – wykreowały kult szczupłego, pięknego i młodego ciała. Jak wizerunek atrakcyjnych osób w mediach społecznościowych wpływa na nas? Jak walczyć z kompleksami?

Eksperci postanowili pomóc młodzieży. W Kętrzynie ruszył projekt „CiałopozyTYwnie”. O szczegółach tej ciekawej inicjatywy mówiła Monika Karanowska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Sztama w Kętrzynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A jak programy komputerowe mogą nam pomóc lub zaszkodzić w samokreacji i tworzeniu własnego wizerunku mówił Paweł Harajda, specjalista branży IT.

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

 

Więcej w akceptacja, influencer marketing
Psycholog radzi: Jak poradzić sobie ze smutkiem?

Dziś w poradniku o stracie i radzeniu sobie z nią oraz etapach, które przechodzi każdy z nas - od zaprzeczenia do akceptacji. Straciliśmy tak wiele w...

Zamknij
RadioOlsztynTV