Aktualności, Aplikacja mobilna, Ostróda, Region, Regiony
Trwa remont stacji kolejowej w Ostródzie
Na stacji kolejowej w Ostródzie w budowie są dwa perony oraz przejście podziemne, które połączy je z budynkiem dworca oraz drugą stroną miasta.
Na perony będzie można się nim przejść z dwóch stron miasta. Zamontowane zostaną tam też windy. – Na stacji trwa układanie torów, zmienia się również jej otoczenie – powiedział Przemysław Zieliński z PKP Polskie Linie Kolejowe.
Przebudujemy oba perony. Będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie do pociągów. Powstanie nowe, wygodne wejście na peron numer 2, bezpośrednio z chodnika od strony ul. 11 listopada. Remontujemy też most nad Drwęcą
– dodał.
Remont stacji kolejowej w Ostródzie kosztuje 250 milionów złotych. Ma się zakończyć w 2026 roku.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska
Trwa budowa tunelu na stacji kolejowej w Ostródzie. Na jakim etapie są prace?







![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















![Zabytkowy most w Giżycku zdemontowany [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/uploads/2025/01/25113370-e1736797778792.jpg)