Bieganie w tempie rozmowy. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu
Na Warmii i Mazurach przybywa miłośników slow joggingu. Niedawno kolejne grupy biegowe powstały m.in. w Iławie i Stawigudzie.
Od niedawna taką formę aktywności promują także wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i pracownicy urzędu wojewódzkiego, którzy cyklicznie, w piątki po pracy, ruszają na wspólny trening.
Dziś Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Justyna Witkowska, instruktorka i liderka slow joggingu na Warmii i Mazurach uważa, że jest to aktywność dla każdego.
Nie obciąża stawów i jest bezkontuzyjna. Tempem slow joggingu jest tempo rozmowy.
Upadamy na śródstopie, żeby zamortyzować ruch i zabezpieczyć stawy kolanowe i biodrowe. To drobne kroki. Kadencja w slow joggingu wynosi 180 kroków na minutę.
– dodała Justyna Witkowska
Slow jogging to idealna propozycja aktywności fizycznej dla osób z otyłością, cukrzycą, nadciśnieniem, miażdżycą i chorobami serca. Ponadto korzystnie wpływa na kondycję psychiczną.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Slow Joggingu w wielu miejscowościach odbywają się w ten weekend bezpłatne treningi. W Olsztynie organizowane są one cyklicznie, w każdą niedzielę o godzinie 9 na plaży miejskiej.
Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko