Bezpieczniej w Gołdapi. Przejścia dla pieszych będą zmodernizowane
Na przejściach dla pieszych w Gołdapi ma być bezpiecznej. To za sprawą programu „Bądź uważnym i ostrożnym pieszym”, który realizuje starostwo powiatowe. Zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kombatantów i Partyzantów.
Na znajdujących się tam czterech przejściach wymienione zostaną oznakowania pionowe i poziome. Przed przejściem na ul. Partyzantów na tablicy zostanie umieszczony aktywny znak wskazujący, że przejście jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Aby ograniczyć możliwość wtargnięcia na jezdnię, zostaną ustawione bariery ochronne, a na chodnikach namalowane będą napisy „Odłóż telefon i przejdź bezpiecznie”.
Na tę inwestycję powiat dostał dofinansowanie z rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









