Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zaawansowane prace przy budowie zapory na granicy z Rosją

Fot. T. Waszczuk/PAP

Coraz bardziej zaawansowana jest budowa zapory na granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim. Powstaje tam ogrodzenie z drutu ostrzowego, o docelowej wysokości 2,5 metra.

Budowa ma związek z otwarciem się lotniska w Kaliningradzie na samoloty z Afryki i Bliskiego Wschodu i ryzykiem pojawienia się nielegalnych migrantów. Jak informuje Straż Graniczna, budowa twa na kolejnym odcinku 200-kilometrowej granicy.

2 listopada rozpoczęła się budowa zapory tymczasowej w rejonie służbowej odpowiedzialności placówek Straży Granicznej w Gołdapi i Dubeninkach, teraz prace trwają też w rejonie służbowej odpowiedzialności placówki Straży w Górowie Iławeckim

– mówi major SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży. Straż Graniczna nie podaje jednak dokładnie, na jakiej długości zapora jest już ukończona.

00:00 / 00:00

SG informuje natomiast, że w ostatnim czasie nie zanotowano żadnych prób nielegalnego przekroczenia granicy między Polską a obwodem kaliningradzkim.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Z wizytą na granicy. Na jakim etapie jest budowa zapory?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, bezpieczeństwo, Obwód Kaliningradzki
Za kilkanaście tysięcy dolarów przemycali migrantów przez zieloną granicę

Kolejne dwie osoby oskarżone o przerzut nielegalnych migrantów. Sprawa dotyczy granicy polsko-białoruskiej, ale w śledztwie uczestniczyli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki...

Zamknij
RadioOlsztynTV