Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie ślisko! Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią na Warmii i Mazurach

Fot. A. Niebojewska

W niedzielę kontynuacja pogody, która towarzyszy nam od kilku dni. W całym kraju pochmurno z opadami – powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Wydano ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu na Warmii i Mazurach. Zdaniem synoptyków  IMGW opady mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od południa do godziny 9 rano w poniedziałek.

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Uwaga kierowcy, drogi będą śliskie!

Zjawisko występuje we wszystkich powiatach regionu: bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, Elblągu, elbląskim, ełckim, giżyckim, gołdapskim, iławskim, kętrzyńskim, lidzbarskim, mrągowskim, nidzickim, nowomiejskim, oleckim, Olsztynie, olsztyńskim, ostródzkim, piskim, szczycieńskim i węgorzewskim.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, Polska nadal znajduje się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Rosją. Nad krajem utrzymywać się będą masy wilgotnego powietrza polarno-morskiego.

Niedziela zaczyna się ostrzeżeniami przed marznącymi opadami deszczu i mżawki na północnym wschodzie i północy. Bez opadów na południu i południowym zachodzie kraju. W całym kraju zachmurzenie będzie duże. Tylko na południowym zachodzie możliwe są większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Na wschodniej połowie kraju padać będzie również deszcz ze śniegiem i śnieg. Na zachodzie i północnym zachodzie spodziewamy się głównie deszczu ze śniegiem. Temperatura od minus 1 na Suwalszczyźnie, około 2 stopni na plusie na przeważającym obszarze kraju i na Wybrzeżu, do około 9 stopni Celsjusza na terenie województwa opolskiego

– powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

Wiatr słaby i umiarkowany, nadal będzie wiał z kierunku wschodniego i południowo wschodniego. W wysoki partiach Sudetów może być porywisty, osiągający do 100km/h, a w Beskidzie Śląskim i Żywieckim do 70 km/h.

Zimowe warunki na drogach. Pamiętamy o zmianie opon i odśnieżeniu auta

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mróz, pogoda, deszcz, gołoledź
Weekend w regionie zimny i z opadami śniegu

Warmińsko-Mazurskie pozostanie na skraju wyżu w polarno-morskiej masie powietrza. Ciśnienie ma nieco spaść. Wieczorem i nocą zachmurzenie duże, a w nocy przemieszczające się z południa na...

Zamknij
RadioOlsztynTV