Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zimowe warunki na drogach. Pamiętamy o zmianie opon i odśnieżeniu auta

Na drogach regionu panują bardzo trudne warunki do jazdy. Główne trasy są przejezdne. Lokalnie pada śnieg. wa Warmii i Mazurach utrzymuje się mróz.

Drogi krajowe

Tylko na trasach krajowych pracuje ponad 80 pługopiaskarek i solarek. Błota pośniegowego i cienkiej warstwy zajeżdżonego śniegu można się spodziewać m.in. na obwodnicy Olsztyna, na trasie szybkiego ruchu S7 z Warszawy do Gdańska między Nidzicą a Olsztynkiem, na S22 w okolicach Elbląga oraz na trasie krajowej 53 na odcinku Olsztyn-Pasym.

W wypadku w powiecie lidzbarskim ranny został 15-latek – powiedziała Radiu Olsztyn oficer prasowy lidzbarskiej policji sierżant sztabowy Beata Szydłowska.

38-letni kierowca citroena nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby. ranny został 15-latek. Nastolatek został przewieziony do szpitala (…)

00:00 / 00:00

Przez prawie 3 godziny zablokowana była trasa krajowa numer 58. Między Olsztynkiem a Jedwabnem, w pobliżu wsi Kołatek, w poprzek jezdni stanęła ciężarówka.

Drogi wojewódzkie

Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe są także na drogach wojewódzkich.

Utrzymuje się śliskość zimowa. Opady śniegu występują szczególnie w rejonach południowych województwa – w okolicach Działdowa i Nidzicy oraz w rejonie północno-wschodnim, to jest w okolicach Elbląga, Pasłęka. Sprzęt pracuje lub będzie pracował. W chwili obecnej na drogach jest sześć sztuk sprzętu.

– poinformował dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Ryszard Dulski.

Najgorzej jest na trasach gminnych i powiatowych, gdzie pod śniegiem miejscami jest lód.

Ulice i chodniki

Biało jest także na miejskich ulicach. W niedzielę nad ranem synoptycy zapowiadają opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki, które mogą powodować gołoledź.

Mandat za nieodśnieżone auto

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę! Przypominamy także o odśnieżaniu samochodów przed jazdą. Po zmianie przepisów prawa ruchu drogowego, za nieodśnieżenie pojazdu można zapłacić słony mandat. Nie będzie to tak jak do tej pory 500 złotych, ale sześciokrotnie więcej, czyli 3 tysiące.

Policjanci podkreślają, że śnieg należy dokładnie usunąć nie tylko z przedniej szyby, ale z całego pojazdu, nie zapominając także o dachu. Zalegający na dachu śnieg może przy hamowaniu zsunąć się na przednią szybę, a w czasie jazdy powodować utrudnienia osobom poruszającym się za nami.

Autor: W. Chromy/P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, śnieg, odśnieżanie, śnieżyca
Rodzinna gra miejska w plenerze. „Nie wszyscy podjęli wyzwanie śnieżnej aury”

Całe rodziny uczestniczyły w mikołajkowej zabawie Frajdy Miejskie w miasteczku studenckim w olsztyńskim Kortowie. Impreza promuje zdrowy styl życia i wzmacnia relacje rodzinne. Zawodnicy musieli się...

Zamknij
RadioOlsztynTV