Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Awaria wymusiła przerwanie rejsu dookoła świata

Kapitan Tomasz Cichocki. Fot. archiwum

Awaria systemu sterowniczego – była przyczyną przerwania samotnego rejsu dookoła świata przez kapitana Tomasza Cichockiego.

Jego jacht „Glaspo” utracił sterowność około 320 mil od Kapsztadu. Przed południem udało nam się na chwilę skontaktować z kapitanem Cichockim, z którym rozmawiała Agnieszka Lipczyńska.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

To była trzecia już próba opłynięcia samotnie globu przez kapitana Tomasza Cichockiego. Tym razem skończyła się po 2 miesiącach i pokonaniu około 6 400 mil, czyli około 11 850 kilometrów.

Wcześniej media donosiły o tym, że przerwanie rejsu miało związek z problemami zdrowotnymi kapitana. On sam jak i jego żona zaprzeczą tym pogłoskom. Kilka dni temu na skutek wysokiej fali, kapitan uderzył się mocno w klatkę piersiową i mógł nawet złamać żebra. Jednak po konsultacji z lekarzami i po zażyciu dostępnych na jachcie leków, dolegliwości minęły.

Kapitan Tomasz Cichocki. Fot. Ł. Węglewski

 

(dgrzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rejs, kapitan, Tomasz Cichocki, samotny rejs
Kapitan Cichocki rozpoczyna kolejną próbę opłynięcia świata

Olsztyński żeglarz, kapitan Tomasz Cichocki, po raz kolejny próbuje opłynąć świat bez zawijania do portu. W 2011 roku opłynął glob, ale ze względu na awarię steru...

Zamknij
RadioOlsztynTV