Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Sprawdzamy, czy informacje o wywożeniu na Warmię i Mazury odpadów z oczyszczalni Czajka są prawdziwe


Jeżeli prawdziwe okażą się doniesienia o tym, że odpady z warszawskiej oczyszczalni „Czajka” były wywożone na Warmię i Mazury, to jest to sprawa skandaliczna – powiedział w Porannych pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewoda podkreślił, że sprawie trwa dochodzenie.

Jestem na bieżąco informowany przez nasz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska o tej sprawie. Trwa śledztwo prokuratury i policji. Od strony środowiskowej odpowiedzialny jest główny inspektorat ochrony środowiska i warszawski inspektorat ochrony środowiska. Jeżeli informacje o wywożeniu odpadów do województwa warmińsko-mazurskiego potwierdzą się to jest to skandaliczna sprawa.

Wojewoda dodał, że miejsca gdzie mogły trafić odpady z Warszawy są obecnie kontrolowane. W Radiu Olsztyn Artur Chojecki mówił także o Funduszu Dróg Samorządowych. Ich podpisywanie – to zdaniem wojewody – wielkie święto dla samorządów. Artur Chojecki przekonywał, że tam gdzie jeździ podpisywać umowy, często od kilkunastu lat nie było żadnych inwestycji drogowych.

Jest to program historycznie największy w dziejach III Rzeczpospolitej, w którym rząd wspiera samorządy w przebudowie i modernizacji dróg lokalnych. W tym roku do rozdysponowania mamy 280 milionów złotych. To przekłada się na blisko 300 umów, które musimy zawrzeć z samorządami naszego województwa.

Do tej pory najwięcej bo, aż 18 umów na budowę dróg podpisał samorząd gminy Jeziorany. Wojewoda Chojecki w powiecie ełckim będzie dziś podpisywał kolejne umowy.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, odpady, inwestycje, oczyszczalnia, Artur Chojecki, video, Fundusz Dróg Samorządowych
Przekop Mierzei Wiślanej głównym tematem Konwentu Morskiego w Elblągu. „Ta inwestycja jest kluczowa dla naszego regionu”

Kwestia przekopu Mierzei Wiślanej oraz budowy drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym i Portem Morskim w Elblągu zdominowały obrady Konwentu Morskiego. Dyskusja toczy się...

Zamknij
RadioOlsztynTV