Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski o współpracy mniejszych ugrupowań: Uważam, że Kukiz’15 najbliżej jest do Zjednoczonej Prawicy

Andrzej Maciejewski – Kukiz’15. Fot. P.Getka

Mniejsze ugrupowania w wyborach parlamentarnych nie mają szans – przyznawał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski. Jesienią wybierzemy Sejm i Senat.

Według posła Maciejewskiego, mniejsze ugrupowania – takie jak właśnie Kukiz’15 – idąc samodzielnie nie dostaną się do Sejmu. Jego zdaniem ugrupowanie Pawła Kukiza w tej sytuacji powinno porozumieć się z Prawem i Sprawiedliwością.

Jesienią będziemy mieli taką o to sytuację, że małe ugrupowania po prostu giną. Nie mają szansy wejścia do parlamentu. Dzisiaj mamy dwa bloki i Kukiz’15 ma wybór – albo idziemy z blokiem Zjednoczonej Prawicy, albo idziemy z Platformą Obywatelską i ich towarzyszami. Prywatnie jestem zdania, że Kukiz’15 najbliżej jest do Zjednoczonej Prawicy.

Jeśli Kukiz’15 pójdzie do wyborów z PSL-em – ja z tej listy nie wystartuję – deklarował gość Andrzeja Piedziewicza. Paweł Kukiz niedawno poinformował o rozpoczęciu z PSL-em negocjacji na temat koalicji wyborczej. Poseł Andrzej Maciejewski uważa jednak, że to byłby niekorzystny układ.

Jestem na nie. Mówimy o ugrupowaniu, które od 30 lat rządziło właściwie z każdym i podpisało wszystko, co leżało na stole. Bo po prostu taką mają metodę działania. Na to nie ma mojej zgody.

Decyzje na temat tego, z kim Kukiz’15 pójdzie do wyborów, mają zapaść na wyjazdowym posiedzeniu klubu tego ugrupowania, zaplanowanym na 5 i 6 lipca.

 

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, koalicja, Andrzej Maciejewski, wybory parlamentarne
P.Kowszyński: Zmiana dyrektora Parku Technologicznego jest niespodzianką. A.Czyżyk: Każdy pracodawca ma prawo zakończyć umowę

O zmianie na stanowisku dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego rozmawiali w Porannych pytaniach Antoni Czyżyk - przewodniczący elbląskiej rady miejskiej, członek Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna i radny...

Zamknij
RadioOlsztynTV